Fundacja tyMMMczasy

Założycielki Fundacji tyMMMczasy wiele lat pomagały bezdomnym zwierzętom jako osoby prywatne.

W styczniu 2019 roku połączyły swe siły i powołały do życia Fundację aby pomagać lepiej oraz na szerszą skalę.

W ten sposób opieką otoczone zostały: psy, szczeniaki, koty dorosłe i kociaki.

Na początku swej działalności psy dorosłe brane pod skrzydła Fundacji wyciągane były przede wszystkim z największego schroniska w Polsce (Radysy), a szczeniaki przybywały z gmin, które miały podpisane umowy ze schroniskami o najsłabszej renomie. Później przyjmowane były psy z rejonu Podlasia – zagłębia polskiej bezdomności i z każdego innego miejsca, kiedy termin zgłoszenia pokrywał się z dostępnością domów tyMMMczasowych. Obecnie psy będące pod naszą opieką pochodzą z kilku województw o najwyższym odsetku bezdomności (Podlasie, Lubelskie, Świętokrzyskie itp.).

Koty zgłaszane do Fundacji pochodzą z całej Polski. Czasem przybywają z najbliższej okolicy (Bielany), a czasem pokonują dziesiątki km (np. z Lubelszczyzny) żeby dołączyć na tyMMMczasowy pokład.

W rocznicę działalności – ilość udanych adopcji osiągnęła 222. Wolontariusze w ciągu 365 dni pod swoją opieką mieli w sumie 99 psów i 123 koty, a do tego wolontariusze regularnie dokarmiali 15 stad kotów wolno żyjących.

W lipcu 2020 roku Fundacja wynajęła lokal na swoją siedzibę, w którym po pewnym czasie zaczęły mieszkać najbardziej potrzebujące koty (najczęściej całe stada kociaków). Posiadanie siedziby pozwoliło na rozwinięcie wolontariatu, który z roku na rok działa coraz bardziej prężnie i wszechstronnie.

 

 

Rok 2020 był przełomowy również pod względem adopcji –  343 zwierzaki znalazło swoje domy. Była to jednak tendencja ogólnopolska spowodowana pandemią.

W roku 2021 nastąpiła zmiana składu osobowego w Fundacji, ale nie zmieniło to ani tempa, ani zaangażowania pozostających z niej członków. Nawiązaliśmy wiele ciekawych współpracy z firmami z zewnątrz, ale nadal utrzymujemy się wyłącznie z darowizn i opieramy o pracę pro bono.

Nierzadko pomagamy zwierzętom właścicielskim, których opiekunowie mają słabą sytuację materialną, ale dużą świadomość potrzeb swoich czworonogów i zwracają się do nas z prośbami o leczenie lub zabiegi sterylizacji/kastracji.

Niespodziewanie w roku 2023 stworzyliśmy bardzo wartościowy oddział w Kielcach i dzięki temu do listopada 2023 aż 152 zwierzęta znalazło się pod opieką Fundacji (z czego 40 z nich nadal czeka na swoje domy). Mamy nadzieję nadal się rozwijać.

 

 

Pomagamy
psom i kotom

Fundacja tyMMMczasy działa w oparciu o domy tyMMMczasowe, tzn. że podopieczni Fundacji w domowych warunkach w „rodzinach zastępczych” czekają na dom stały – taki na całe życie. Fundacja zapewnia narzędzia do opieki oraz profilaktykę weterynaryjną, a następnie ogłasza zwierzęta i oddaje do adopcji.

rok

kotom pomogliśmy

psom pomogliśmy

uratowane zwierzęta

rok

kotom pomogliśmy

psiakom pomogliśmy

uratowane zwierzęta

rok

kotom pomogliśmy

psom pomogliśmy

uratowane zwierzęta

Kontakt

Jeśli marzysz o adopcji zwierzaka,
chcesz nam pomóc albo po prostu o coś zapytać - napisz maila lub wypełnij formularz kontaktowy.

Adres e-mail

Dołącz do nas

Skip to content