Fundacja tyMMMczasy

Założycielki Fundacji tyMMMczasy wiele lat pomagały bezdomnym zwierzętom jako osoby prywatne.

W styczniu 2019 roku połączyły swe siły i powołały do życia Fundację aby pomagać lepiej oraz na szerszą skalę.

W ten sposób opieką otoczone zostały: psy, szczeniaki, koty dorosłe i kociaki.

Na początku swej działalności psy dorosłe brane pod skrzydła Fundacji wyciągane były przede wszystkim z największego schroniska w Polsce (Radysy), a szczeniaki przybywały z gmin, które miały podpisane umowy ze schroniskami o najsłabszej renomie. Później przyjmowane były psy z rejonu Podlasia – zagłębia polskiej bezdomności i z każdego innego miejsca, kiedy termin zgłoszenia pokrywał się z dostępnością domów tyMMMczasowych. Obecnie psy będące pod naszą opieką pochodzą z kilku województw o najwyższym odsetku bezdomności (Podlasie, Lubelskie, Świętokrzyskie itp.).

Koty zgłaszane do Fundacji pochodzą z całej Polski. Czasem przybywają z najbliższej okolicy (Bielany), a czasem pokonują dziesiątki km (np. z Lubelszczyzny) żeby dołączyć na tyMMMczasowy pokład.

W rocznicę działalności – ilość udanych adopcji osiągnęła 222. Wolontariusze w ciągu 365 dni pod swoją opieką mieli w sumie 99 psów i 123 koty, a do tego wolontariusze regularnie dokarmiali 15 stad kotów wolno żyjących.

W lipcu 2020 roku Fundacja wynajęła lokal na swoją siedzibę, w którym po pewnym czasie zaczęły mieszkać najbardziej potrzebujące koty (najczęściej całe stada kociaków). Posiadanie siedziby pozwoliło na rozwinięcie wolontariatu, który z roku na rok działa coraz bardziej prężnie i wszechstronnie.

 

 

Rok 2020 był przełomowy również pod względem adopcji –  343 zwierzaki znalazło swoje domy. Była to jednak tendencja ogólnopolska spowodowana pandemią.

W roku 2021 nastąpiła zmiana składu osobowego w Fundacji, ale nie zmieniło to ani tempa, ani zaangażowania pozostających z niej członków. Nawiązaliśmy wiele ciekawych współpracy z firmami z zewnątrz, ale nadal utrzymujemy się wyłącznie z darowizn i opieramy o pracę pro bono.

Nierzadko pomagamy zwierzętom właścicielskim, których opiekunowie mają słabą sytuację materialną, ale dużą świadomość potrzeb swoich czworonogów i zwracają się do nas z prośbami o leczenie lub zabiegi sterylizacji/kastracji.

Niespodziewanie w roku 2023 stworzyliśmy bardzo wartościowy oddział w Kielcach i dzięki temu do listopada 2023 aż 152 zwierzęta znalazło się pod opieką Fundacji (z czego 40 z nich nadal czeka na swoje domy). Mamy nadzieję nadal się rozwijać.

 

 

Pomagamy
psom i kotom

iFundacja tyMMMczasy działa w oparciu o domy tyMMMczasowe, tzn. że podopieczni Fundacji w domowych warunkach w „rodzinach zastępczych” czekają na dom stały – taki na całe życie. Fundacja zapewnia narzędzia do opieki oraz profilaktykę weterynaryjną, a następnie ogłasza zwierzęta i oddaje do adopcji. Część kotów przebywa w naszej siedzibie przy Ul. Wrzeciono 59 lok. 101 w Warszawie.

rok

kotom pomogliśmy

psom pomogliśmy

uratowane zwierzęta

rok

kotom pomogliśmy

psiakom pomogliśmy

uratowane zwierzęta

rok

kotom pomogliśmy

psom pomogliśmy

uratowane zwierzęta

rok

kotom pomogliśmy

psom pomogliśmy

uratowane zwierzęta

Siedziba fundacji znajduje się przy ul. Wrzeciono 59 lok. 101 w Warszawie. 

Jeśli marzysz o adopcji zwierzaka,
chcesz nam pomóc albo po prostu o coś zapytać - napisz maila lub zadzwoń.

Kontakt

Adres e-mail

tymmmczasy@gmail.com

Telefon

+48 795 436 555

Dołącz do nas

Skip to content